Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar

0
324
kredi notu nedir - kredi notu düşükse ne olur - kredi notum düşük hangi bankalar kredi verir - kredi notu düşüklere kredi veren bankalar - kredi notu nasıl yükseltilir - kredi notu düşükse nasıl kredi alınır

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar

Bankacılık alanında risk ve diğer detayların değerlendirilmesi için kullanılan kavramlardan bir tanesi de kredi notudur. Kredi notunuz kısaca özetlemek gerektiğinde genelde bankalar ile bugüne kadar olan ilişkilerinizden doğan başarınıza verilen rakamsal ifadedir. Bankanın kredi notu düşük olan kişiler kredi verme konusunda fazla gönüllü olmamasının nedeni riskin daha fazla olması olarak açıklanabilir. Riskin fazla olmasından dolayı banka kredi notu değerlendirmesi konusunda fazlaca dikkatli davranır. Buna karşılık kredi notu düşüklere kredi veren bankalar da bulunur. Bundan dolayı kredi notu kavramını bilmek ve düşük olması durumunda seçenekleri değerlendirmek tüketici açısından oldukça önemlidir.

Kredi Notu Nedir?

Kredi notu kavramı genelde bankacılık işlemleri arasında en sık kullanılan kavram olmasına karşılık fazlaca bilinmez. Kredi notu sizin bankalar ile olan ilişkilerinizi ne kadar başarılı ve düzenli bir şekilde yönettiğinizi anlatan bir rakamdır. Banka hesap açmanız halinde bile banka ile olan ilişkilerinizi başlamış sayar. Ardından bu işlemlere kredi kartı veya kredi çekme gibi olaylar da eklenir.

Bu durumda kredi notunun kullanıldığı alanlar arasında:

  • Kredi,
  • Kredi kartı,
  • Para ve yatırım işlemleri gibi işlemler bulunur.

Bundan dolayı son derece önemli olduğunu söylemek eksik veya yanlış olmayacaktır. Kredi notunuzun yüksek olması için bir takım yollar vardır. Bunları deneyerek yükseltebilirsiniz.

Kredi Notunuz Düşükse Ne Olur?

Kredi notunuzun düşük olması durumunda bankalar sizi riskli müşteri olarak görmeye başlarlar. Bu durum da bankanın size onay vermesi gereken işlemlerde biraz çekimser davranmasına neden olur. Ama bankaların bazıları kredi notunuz düşük olmasına karşılık size kredi verebilir. Bunun için de farklı yollar uygulanır.

kredi notu nedir - kredi notu düşükse ne olur - kredi notum düşük hangi bankalar kredi verir - kredi notu düşüklere kredi veren bankalar - kredi notu nasıl yükseltilir - kredi notu düşükse nasıl kredi alınır

Kredi Notu Düşükse Nasıl Kredi Alınır?

Kredi notunuzun düşük olması halinde bankalar size daha düşük limitli krediler ayarlar. Buna ek olarak bazen ipotek yolunu da deneyebilirler. Bazıları da kefil yolu ile işlem yapmaya razı olur. Bu bankalar Ziraat, İşbankası ve Garanti Bankası’dır.

Kredi Notunuz Nasıl Yükselir?

Kredi notunuzu bankalara düzenli ödeme yaparak, talimat vererek yükseltme şansınız olur. Bunun için düzenli ödemelere dikkat edilmelidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz