Kredi Kartını Nakde Çevirme Yöntemleri

0
427
kredi kartını nakite çevirme yolları - kredi kartı nakite çevirme yöntemleri - kredi kartını nakde çevirme yöntemleri - kredi kartını nakite çevirme yöntemleri - Acil nakit bulma yöntemleri - Acil nakit ihtiyacı

Kredi Kartını Nakde Çevirme Yöntemleri

Kredi kartı bulunanlar genelde kart ile ödeme yaparak nakit ödeme yolu kullanmazlar. Fakat nakit paraya ihtiyaç duyulduğun da iş içinden çıkılmaz bir hal olabiliyor. Böylece akla ilk gelen, bankalara giderek kredi başvurusu yapmaktır. Fakat başvuru yapılan bankalardan kredi yolu ile nakit ihtiyaçları karşılanırken, bankaların bulunduğu yüklü miktarlı komisyon alınması tüketiciyi değişik yollara yönlendirmektedir. Bu değişik yol kredi kartını nakde çevirme olarak adlandırılıyor. Peki, kredi kartını nakde çevirme yöntemleri nelerdir?

Kredi Kartını Nakde Çevirme Yolları

Kullanılan kredi kartları ile birlikte yapılan pek çok işlemler bulunuyor. Fakat kredi kartını nakde çevirme işleminde bulunmak herhalde pek az insanın aklına dokunmuştur. Hayatın verdiği şartlar ve bankaların tüketiciye tutumu, tüketici ile doğan bir istek ile pek çok insanı kredi kartını nakde çevirme yollarını bulmaya yönlendirmiştir. Bu yollardan bazıları, alışveriş siteleri, kuyumcular ve fatura ödeme gibi yöntemlerdir.

Kredi Kartını Birkaç Adım İle Nakde Çevirme

Nakit ihtiyacı olanlar veya acil nakde sıkışanlar için pek çok nakde çevirme yöntemi bulunuyor.
Kredi kartını nakde çevirme adımlarından bazıları şunlardır;

  • Alışveriş yapılan siteler yardımı ile kredi kartını nakde çevirme.
  • Kuyumcular yardımı ile kredi kartını nakde çevirme.
  • Fatura ödeme yolu ile kredi kartını nakde çevirme.

Bu üç yolu takip ederek kredi kartınızı nakde çevirebilme imkânınız bulunuyor.

Alışveriş Sitelerinde Kredi Kartını Nakde Çevirme

Öncelikle şüphenin oluşmaması adına 2 farklı bilgisayar ve IP adresi kullanılması gerekmektedir. Daha sonra siteden 2 adet farklı hesap açın. Açtığınız hesap ile ürünler seçin ve liste yapın. Sonra kendi resmi bilgileriniz ile giriş yaparak hesap numarasını sisteme kaydedin. Listelenmiş ürünleri önce ki açtığınız diğer hesaptan kredi kartıyla satın alın. Satın aldıktan 2 saat sonra ürünlerin satın aldığınıza dair onay verin. Bu işlemden sonra 2 gün içerisinde para hesabınızda olacak.

 

kredi kartını nakite çevirme yolları - kredi kartı nakite çevirme yöntemleri - kredi kartını nakde çevirme yöntemleri - kredi kartını nakite çevirme yöntemleri - Acil nakit bulma yöntemleri - Acil nakit ihtiyacı - Acil para bulma yöntemleri

Kuyumcu İle Nakde Çevirme

Kuyumcu bulunduktan sonra yapmanız gereken şey kredi kartınızı nakde çevirme isteğinizi belirtmektir. Bu işlem taksitle yapılabilir veya peşin alınabilir. Bu işlem diğerleri ile kıyas edildiğinde daha az komisyon avantajı bulunuyor.

Fatura Ödeyerek Nakde Çevirme

Yapılması gereken, kredi kartıyla bir tanıdığınızın faturalarını ödemektir. Böylece onlar fatura ödeme merkezine gitmeyecek ve size verecekleri fatura ücretiyle bir komisyon ödemeksizin kredi kartınızı nakde döndürebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz