Kredi Kartı Başvurusu Neden Onaylanmaz?

0
332
kredi kartı başvurusu neden reddedilir - kredi kartı başvurusu neden iptal edilir - kredi kartı başvurusu neden kabul edilmiyor - Kart Başvurusu Nasıl Yapılır - Kredi Kartı Başvurusu Neden Onaylanmaz

Kredi Kartı Başvurusu Neden Onaylanmaz?

Bankaların verdikleri birçok hizmet arasında yer alan kredi kartı kullanımı genelde en üst sıralarda yer alır. Kredi kartı kullanmak üyelerin nakit kullanımını kısıtlamak veya ödemelerini ötelemek açısından son derece faydalıdır. Buna ek olarak kredi kartınızın kullanımını düzenli bir şekilde yerine getirmemeniz halinde sicilinizin bozulması da söz konusu olur.

Bunun için kredi kartı başvurusunda bulunmadan önce ne gibi şartların yerine getirilmesi gerektiğini bilmek gerekir. Kredi kartı başvurusu neden onaylanmaz şeklinde soruların sıklıkla sorulmasının nedeni de budur. Bundan dolayı kart başvurusundan önce dikkat edilen adımları sorgulamak daha iyi olacaktır.

Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi kartı almak isteyenlerin adımları bilmeleri daha kolay bir şekilde işlem yapmalarına neden olur.

Kredi kartınızın onay alması için bunları bilmeniz önerilir:

  • Bankaya gitmelisiniz.
  • İnternet bankacılığı aracılığı ile de başvuru yapılır.
  • Ardından onay ve ön onay adımlarını beklemelisiniz.
  • Son olarak onay almanız durumunda basım ve elinize ulaşma durumu beklenir.

Bu adımları takip ettikten sonra yasal anlamda sizin kart almanızı engelleyecek herhangi bir işlem bulunmaz. Ama yine de bankaların dikkat ettiği bazı durumlar vardır.

kredi kartı başvurusu neden reddedilir - kredi kartı başvurusu neden iptal edilir - kredi kartı başvurusu neden kabul edilmiyor - Kart Başvurusu Nasıl Yapılır - Kredi Kartı Başvurusu Neden Onaylanmaz

Banka Geçmişiniz

Bankaya başvuruda bulunduğunuzda banka tarafından bazı bilgiler kontrol edilir. Bunların başında banka geçmişiniz gelir. Bankanızın daha önceki kart kullanımlarınızda sorun yaşayıp yaşamadığını anlamak için banka geçmişi veya kredi notu denen durum kontrol edilir. Ek olarak banka için maaş durumunuz da önemlidir.

Maaş Durumunuz

Bankanın maaş durumunuza bakmasının nedenleri arasında genelde düzenli gelir kontrolü gelir. Gelirinizin düzenli olması halinde bankalar ödemelerin de düzenli olacağını var sayarak daha kolay bir şekilde kredi kartınıza onay verir. Bu durumdan dolayı maaşlı bir çalışan olup olmadığınıza büyük önem verir. Siz de banka geçmişiniz ve maaş durumunuz nezdinde bankaya kredi kart başvurusunda bulunmalısınız.

Onay ve Diğer Adımlar

Bankaya başvuru yaptıktan ve banka kontrolünden geçtikten hemen sonra yapılması gereken bankanın size onay vermesini beklemektir. Onaydan hemen sonra banka basım ve adrese ulaşım adımlarını tamamlayarak kartınızı size yollayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz