Banka Müdürü Nasıl Olunur?

0
398

Banka Müdürü Nasıl Olunur

Banka çalışanları ve bu çalışma hayatına başlayacak memurlar, banka müdürü nasıl olunur diye merak edilmektedir. Bu yazıda bankada müdür olmak için yapılması gerekenleri ve merak edilenler ve şartlar şu şekildedir;

Bir bankaya müdür olabilmek için önünüzde bir kaç seçenek bulunmaktadır. Bunlardan birincisi işe müfettiş yardımcısı olarak başlamaktır. Müfettiş yardımcısı olarak başladığını kariyer hayatınıza hızlı ve kısa yoldan müdür olma şansı kazanabilirsiniz. 5 veya 6 yıl müfettiş olarak görev yaptıktan sonra bir bankaya banka müdürü olarak atanabileceksiniz.

Seçeneklerden ikincisi ise, pazarlamacı olarak bankaya girmek. Pazarlamacı olarak bankada görev alarak banka müdür olma şansınız vardır. Tabi buda zaman ve sabır isteyen bir süreç. Uzun yıllar yaklaşık 8 ila 10 yıl gibi süre zarfında deneyimler kazanarak bir bankaya müdür olarak atanabilirsiniz.

En son seçenek banka vezne çalışanları banka müdürü olabilirler mi? Bu soruyu çoğu vezne çalışanı araştırıp sorup soruşturmuştur. Vezne çalışanı müdür olamaz diye bir kaide yok. Vezne çalışanı alanını değiştirerek bireysel ve kurumsal pazarlama alanına geçmelidir. Bu alanda iş tecrübesi kazanarak başarılı bir kariyer yaptıktan sonra bankada müdürü olma şansları bulunmaktadır.

 

Banka Müdürü Ne İş Yapar? Görevleri Nelerdir?

Bankadaki tüm çalışanlardan sorumlu kişidir. Bunun yanında müşteri ilişkileri ve müşteri memnuniyeti konusunda sorumlu kişidir. Bankada tutulan değerli eşya, para ve belgelerden sorumlu kişidir. Banka müdürü’nün çok fazla görevi bulunmaktadır. Bunlardan en basiti bankanın bünyesinde bulunan ATM’lerin denetimi, çalışması, hızı gibi durumları denetmesini kendisi yapmaktadır. Bankaların verdikleri kredileri bankanın müdürü onayından geçmeden verilemez. Verilecek kredi öncelikle bankanın müdürü tarafından onaylanmalıdır.

 

Banka Müdürü Maaşları Ne Kadar – 2019 Banka Müdürü Maaşları

Banka müdürü’nün oldukça fazla görevi ve sorumluluğu bulunmaktadır. Tüm bu mesleki aşamaları geçip müdür olduğunuzda ne kadar alacaksınız? Değişken durumlar bulunmaktadır. Bunlar deneyim, çalışma süresi ve şube, tüm bunlara göre banka müdürü’nün aldığı maaş değişiklik göstereblilir. 2019 yılı yeni müdür olmuş birisi 8-10 bin TL maaş alabilir. Deneyim arttıkça ve zaman geçtikçe bu maaş 15 bin TL olabilir. Ortalama bakacak olursak bir banka müdürü 8 ila 10 bin TL maaş almaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz