ATM Kartımı Yuttu, Ne Yapmalıyım?

0
344

ATM Kartımı Yuttu, Ne Yapmalıyım?

Bankacılık alanında her geçen gün daha da fazla işlemin ATM aracılığı ile yapılıyor olması üyelerin de bu menüler arasında çok fazla işlem yapması anlamına gelir. ATM işlemleri yapılırken son derece kolay ve başarılı bir şekilde menüleri yönetmeniz söz konusu olur. Bazı durumlarda ise ATM ile işlem yaparken kartın yutulması gibi sizinle alakalı olmayan bazı olaylar yaşanabilir. Sıklıkla yaşanabilen bir olay olmasından dolayı ATM kartımı yuttu şeklinde başlıklar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Ne yapmalıyım noktasında ise birkaç seçenek üzerinden hareket edilmesi kolaylık sağlayacaktır. ATM işlemleri konusunda destek almanız gerekir.

Neden Kart Yutulur?

ATM ile işlem yaparken aniden kartınızın içeride kalması halinde bunun neden olduğunu anlamak isteyebilirsiniz. Bazen sizinle alakalı olsa bile teknik konulardan dolayı sizinle alakası olmayan nedenlerden dolayı da yutma durumu söz konusu olabilir.

Bu nedenler:

  • Kartınızın süresinin geçmesi,
  • İşlem için ayrılan sürede işlem yapmamış olmanız,
  • ATM’de meydana gelen anlık bir durum,
  • ATM’ye para yüklenmesi veya çekilmesi noktasında sorun oluşması gibi nedenler olabilir.

Bu nedenlerden dolayı ATM kartınızı yutabilir. Korkulacak veya güvenlik açığı ile alakalı bir sorun oluşturacak herhangi bir durum yoktur. Bunun için rahatlıkla sorun çözülür.

Bankanın Açık Olması Haline

ATM işleminiz sırasında bankanın kartınızı yutması durumunda yapılması gereken hemen bankaya başvurmak olmalıdır. Bankaya yapacağınız başvuru ile sadece kendi adınıza olması durumunda kart işlemi yapabilirsiniz. Görevli kartınızın çıkarılması ve sizden de yazılı imzalı bir evrak alınması halinde kartınızı hemen teslim eder. İşlem oldukça kolaydır.

Banka Kapalıyken

ATM kartınızı aldığında bankanın çalışma saatleri dışında olmanız durumunda bankanızın iletişim hattını aramalısınız. Bu sayede hemen bankanız gereken güvenlik önlemlerini alacaktır. Banka ATM’si sizin kartınızı yuttuktan sonra devre dışı olacağından dolayı korkulacak bir durum olmaz. Ardından çalışma saati başlar başlamaz kartınız için bankaya başvurmanız gerekir.

Para Yatırırken Olması Halinde

ATM menüsünden para yatırırken paranızın da kart ile birlikte içeride kalması durumu ortaya çıkabilir. Bu durumda da yine banka açıldıktan sonra kart ve para alınır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz