ATM ile Kartsız Para Transferi Nasıl Yapılır?

1
369
Kartsız Para Transferi Nasıl Yapılır - Kartsız Para Transferi Nasıl Yapılır - atm para yollama - atm kartsız para gönderme

ATM ile Kartsız Para Transferi Nasıl Yapılır?

Para transferleri artık şubelere gitmeden ATM yolu ile kolayca yapılabiliyor. Bu sunulan hizmet ile istediğin zaman istediğin ATM yolu ile para transferini göndermek istenilen hesaba sorunsuz bir şekilde transferini sağlıyor. Peki, ATM ile kartsız para transferi nasıl yapılır?

ATM ile Para Transferi

ATM’den kartsız bir şekilde para transferi yapmak isteyen müşteriler bazı bilgilerini ATM’ye girmesi gerekir.

Banka müşterilerden şu bazı bilgileri ister;

  • Para yatıran kişinin telefon numarası,
  • Para yatıran kişinin T.C. Kimlik numarası,
  • Hesaba yatırılan kişinin T.C. Kimlik numarası,
  • Hesaba yatırılan kişinin telefon numarası,
  • Hesap numarası, Şube kodu ya da IBAN bilgileri istenmektedir.

Bu bilgiler eksiksiz bir şekilde girildikten sonra emin olduktan sonra para yatırma işleminiz gerçekleşecektir.

ATM Üzerinden Kartsız EFT Nasıl Yapılır?

Aynı banka müşterisi olmayan kullanıcılar birbirlerine para yollamak istedikleri takdirde EFT işlemini kullanabilirler. Bu işlem bankaların mesai saatleri içerisinde gerçekleşir. Mesai saati dışında olan transfer bir sonraki gün mesai saati içine aktarılır. Banka da hesabınız mevcut değilse ATM’de bulunan kartsız işlemler menüsüne giriş yapılmalıdır. Bu işlemden sonra göreceğiniz ekranda “Para Transferi” seçeneğini takip ederek, EFT işlemi yapılacaksa başka hesaba / başka bankaya seçeneği tercih edilmelidir. EFT işlemlerinde bankanın sizden talep ettiği bilgileri girip IBAN numarasını yazdıktan sonra işleme devam edilir.

ATM Üzerinden Kartsız Havale Nasıl Yapılır?

Farklı banka hesaplarına para transferi yapıldığı gibi aynı banka hesapları içinde para transferi gerçekleşiyor. ATM ile yapılmakta olan havale işlemlerinde herhangi bir işlem ücreti ödenmediğinden bu işlemin ATM yardımı ile yapılmasını da cazip bir hale getiriyor. Banka hesabınız bulunmuyorsa ATM’de bulunan kartsız işlemler menüsüne giriş yaparak, karşınıza çıkan ekranda “Para Transferi” seçeneği takip edilmelidir. Başka hesaba havale seçeneği seçildikten sonra, işlemde girilmesi istenen bilgiler Şube Kodu ve Hesap Numarası olacaktır. Çıkan ekran da IBAN numarasını girdiğinizde işleme devam edebilirsiniz.

Transfer Olmuş Para Geri İade Edilir mi?

Yapılmış olan para transferi işlemleri geri alınamamaktadır. Eğer yapılmış olan transfer gerçekleşmiş ve transfer gerçekleştirilen hesaba para yatmış ise bu transfer işlemi iptal edilememektedir. Fakat diğer banka hesabına aktarılamamış para transferi iptali için çağrı merkezleri ile irtibata geçilerek detaylı bilgiler ile birlikte iptal hakkı olabiliyor.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz