Altın Hesabı Nedir, Nasıl Açılır?

0
300
altın hesabı nedir - altın hesabı nasıl açılır - altın hesabı açmanın faydaları - altın hesabı açmanın avantajları - altın hesabı açmanın dezavantajları - altın hesabı nasıl açılır - altın hesabı getirisi - altın hesabı açmak

Altın Hesabı Nedir, Nasıl Açılır? 

Bankalarda birikim adı altında pek çok hesabı açabilmeniz mümkündür. Bu hesaplar döviz hesabı, tl hesabı ya da altın hesabı olabilmektedir. Her hesabın avantajı olduğu kadar dezavantajı da olabilmektedir. Piyasa koşullarını çok iyi analiz ederek birikiminizi bu yönde belirlemeniz gerekmektedir.

Altın Hesabı Nedir?

Altın hesabı adı üstünde altın olarak açılan hesaptır. Altın olarak birikim yaparsınız. En az yarım gram şeklinde belirli periyotlarla altın alarak hesabınızda birikim yapabilirsiniz. Çoğu banka otomatik altın hesabı geliştirerek kredi kartınızdan ya da hesabınızdan her ay en az yarım gram olmak kaydı ile altın hesabı açılışı yapmaktadır. Birikimleriniz tamamen altın şeklinde olmaktadır. O gün ki altın kuru ne ise o kur üzerinden otomatik bir şekilde altın alınarak yine altın hesabınızda birikir. Altın hesabının amacı uzun vadeli bir birikim elde etmektir. Eğer para biriktiremiyorum diye yakınıyor iseniz bu hesap tam da size göre olabilir. Hesapta dikkat etmeniz gereken altın kurlarıdır. Altın kurlarını yakından takip eder iseniz bir zarara uğramadan birikim yapmış olursunuz.

altın hesabı nedir - altın hesabı nasıl açılır - altın hesabı açmanın faydaları - altın hesabı açmanın avantajları - altın hesabı açmanın dezavantajları - altın hesabı nasıl açılır - altın hesabı getirisi - altın hesabı açmak

Avantajları Nelerdir?

Altın hesabı ile düzenli bir şekilde birikim yapma imkanı elde edersiniz. Kurun düşük olduğu zamanlar altın alıp hesabınızda biriktirdiğiniz de kur yükseldiği zaman aradaki tutar tamamen sizin kazancınız olmaktadır. Düzenli geliri olanlar için çok önemli ve iyi bir birikim aracı olan altın hesabı internet bankacılıkları üzerinden de artık kolayca açılabilmektedir. Altın hesabı sayesinde dilediğiniz tutarda altını satın alıp hesabınızda tutma imkanı bulabilirsiniz. Altın kurları ile yakından ilgileniyor iseniz kur yükseldiğinde altını bozdurarak kazanç elde edebilirsiniz. Tabi ki bu avantajları olduğu gibi dezavantajları da olabilmektedir. Söylediğimiz gibi kurları çok dikkatli bir şekilde takip etmeniz gerekmektedir. Kur yüksek iken altın aldığında eğer düşerse zarar etmeniz söz konusu olabilir. Bu nedenle kurun düşük olduğu zamanlarda altın almanız gerekmektedir. Altın birikimini uzun vadede yapmak istediğinizde bu hesap avantajlı olabilmektedir. Ancak söylediğimiz gibi hesabı açtığınızdaki kur fiyatı oldukça önemlidir. Bu kur fiyatı ne kadar düşük ise zararınız olma olasılığı da o kadar az olacaktır.

Nasıl Açılır?

İster şubeden isterseniz de seçtiğiniz banka’nın internet şubesinden hızlı ve kolay bir şekilde altın hesabı açabilirsiniz. Altın hesabı açmak için eğer internet şubesi ise hesaplarım kısmından yeni hesap oluştur ve altın hesabını seçerek altın hesabınızı açabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz